تاریخ پست:1395/8/22 13:36
پیشکش به دانشمندان برتر در نخستین همایش «یوسرن»

دو دانشمند ایرانی در میان پنج دانشمند برتر

خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

همايش يوسرنآيين پيشكش جوایز نخستین همایش شبکه‌ي جهانی آموزش و پژوهش «یوسرن» در سالن همایش‌های مجموعه‌ي برج آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، این همایش از ١٨ تا ٢٠ آبان با باشندگي(:حضور) ١٤ دانشمند برتر جهان در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران برگزار شد و ٢١ آبان‌ماه در برج آزادی به پايان رسید.
در این همایش دانشمندان برتر دنیا در رشته‌های گوناگون علمی از کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و... و نیز ٢٠ دانشمند برتر ایرانی در موضوع‌هاي گوناگون مانند: ژنتیک، علوم پزشکی، ریاضیات، شیمی فیزیک و روانشناسی سخنرانی کردند.
از مهمانان ویژه‌ای که در این همایش باشنده بودند می‌توان از پروفسور جان گوردن برنده‌ي جایزه‌ي نوبل ۲۰۱۲ در رشته‌ي پزشکی از انگلیس، پروفسور لوییس نیرنبرگ برنده‌ي جایزه آبل (Abel Prize) در رشته‌ي ریاضی از کانادا، پروفسور بهرام مبشر؛ دانشمند برتر کیهان‌شناسی و استاد دانشگاه کلیفرنیا، پروفسرو سدیکیدس؛ دانشمند برتر روانشناسی شخصیت و هویت و پروفسور فرانسسکو کوکا؛ دانشمند یک درصد برتر ژنتیک ياد کرد.
در این آيين به دکتر فلوریس دو لانگ (Floris P De Lange) در رشته‌ي علوم اجتماعی، دکتر الکساندر لیمانس (Alexander Leemans) در علوم پزشکی، مرتضا محمودی در علوم بیولوژیک، جمشید آقایی در علوم فیزیکی و دکتر لوکاس چوپا (Lucas Joppa) در رشته‌ي علوم ریاضیات و کامپیوتر که از دانشمندان جوان زیر ٤٠ سال هستند جوایزی پيشكش شد.
همچنین دکتر نیما رضایی؛ فرنشين(:ريیس) شبکه یوسرن و دکتر مهنام؛ معاون اجتماعی دفتر کمیسیون یونسکو در این آيين سخنرانی كردند.
پيشنهاد تشکیل این شبکه را دانشمند ایرانی؛ دکتر نیما رضایی نزديك به یک سال پیش ارايه دادند که با استقبال دانشمندان و مجامع جهانی از جمله یونسکو روبه‌رو شد. این مجموعه ٣٦٠٠ عضو از ٦٥ کشور دنیا دارد و ١٤ تفاهم نامه با دانشگاه‌های معتبر دنیا نوشته است.١٨٠ دانشمند برتر دنیا ديدگاه‌ها و پیشنهادهاي خود را به عنوان مشاور به این شبکه جهانی ارايه می‌دهند و همچنین این مجموعه مورد پشتيباني ١١ برنده‌ي جایزه‌ي نوبل است.
نخستين همایش بین‌المللی شبکه جهانی آموزش و پژوهش ( یوسرن) از ١٨ تا ٢٠ آبان در تهران برگزار شد و با سپاسداري از تیم اجرایی و اهدای جوایز در برج آزادی به کار خود پایان داد.

 


تاریخ پست:1395/8/22 13:36 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2286

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics