تاریخ پست:1395/8/22 16:4
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

بانك پاسارگاد

بانک‌ پاسارگاد در راستای خويشكاري(:مسوولیت‌)های اجتماعی از چاپ کتاب «رنج و رنگ» که به بازگويي زندگی استاد حسین بهزاد، پدر مینیاتور معاصر ایران می‌پردازد، پشتيباني مي‌كند. 

به گزارش روابط‌ عمومی بانک ‌پاسارگاد، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌ عمومی این بانک با اعلام این خبر گفت: کتاب ارزشمند«رنج و رنگ» به بررسی شخصیت استاد حسین بهزاد، پدر مینیاتور معاصر ایران و روایت زندگی او، به قلم محمدرضا اسدزاده، نویسنده، مولف و فعال فرهنگی، می‌پردازد. همچنین در این کتاب که به تایید کمیسیون ملی یونسکو نیز رسیده‌است، آثار مینیاتور خارج شده از ایران و موجود در موزه‌های فرانسه و آمریکا و نیز يادمان‌هاي موجود در ایران به چاپ رسیده‌است. وی افزود: این اثر در 400 رويه(:صفحه)، در قطع رحلی گلاسه طلاکوب و نقره‌کوب با قاب و جلد گالینگور چاپ شده‌است. 

وی در دنباله گفت:بنا است این کتاب در آييني كه در تاریخ 24 آبان 1395، در دانشگاه خاتم با باشندگي(:حضور) استادان، اندیشمندان و هنرمندان برگزار مي‌شود، رونمایی شود.
وی در پایان با يادآوري به توجه وی‌يژه بانک‌ پاسارگاد به خويشكاري‌های اجتماعی‌اش افزود: بانک‌پاسارگاد با توجه به رسالت‌های اجتماعی خود، گام‌های موثری را براي بالابردن کیفیت فرهنگ و هنر، همچنین پشتيباني از هنرمندان برداشته‌است. در این زمينه می‌توان از چاپ کتاب قرآن طباخ، چاپ کتاب نفیس شاهنامه شاه‌طهماسبی و پيشكش آن به دانشگاه‌ها و اندیشمندان، گردآوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان معاصر در موزه پاسارگاد و ... ياد کرد.

 


تاریخ پست:1395/8/22 16:4 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1871

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics