تاریخ پست:1396/4/9 14:18
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

نود و سومین عنوان مجموعه‌ی «درباره ادبیات» با نام «این گفت و سخن‌ها»است از سوی نشر چشمه به چاپ رسید.

«این گفت و سخن‌ها»عنوان کتابی است که به تازگی از سوی نشر چشمه منتشر شده است. این کتاب دربردارنده‌ی گفت‌وگوهای محمود دولت آبادی درباره‌ی ادبیات با رسانه‌های گوناگون است.

محمود دولت‌آبادی درباره‌ی این کتاب چنین می‌گوید: «آن‌چه در این دفتر فراهم آمده است، چنان‌چه از سر نام آن پیداست جُنگی است از گفت‌وگوهای صاحب این قلم با خبرنگاران مطبوعات در مسیر این ده، بیست ساله که مثل باد گذشت. بدیهی است موضوع عمده‌ی گفت‌و‌شنودها ادبیات است در معنای عام، ادبیات در معنایی که من درک می‌کنم و در موضوع آثارم، نیز به‌جا درباره‌ی شخصیت‌های ادبی کشور تا آن اندازه که میدان و مجال سخن می‌بوده است.»

وی همچنین در ادامه نوشته است: «ممکن است نکاتی در گفت‌وگوهای مختلف مکرر شده باشد از باب وحدت موضوع و گوناگونی پرسندگان که حذف‌شان مقدور نبود، زیرا به بافت کلام در همان مورد لطمه می‌زد. نکته‌ی دیگر این که برخی از این گفت‌وگوها ناچاپ باقی ماند و نام گزارش‌گر از خاطر برفت!»

یادآور، اعتماد، نامه، اندیشه پویا، بهار، شرق، آسمان، خبرگزاری میراث فرهنگی، تجربه، سینما و ادبیات، و مطبوعات ایتالیایی از رسانه‌هایی هستند که گفت‌وگوی دولت‌آبادی با آن‌ها در این کتاب چاپ شده است.

 

 


تاریخ پست:1396/4/9 14:18 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1126

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics