تاریخ پست:1396/8/13 11:0
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

بیمارستان بهمن در یزد به کمک کلینیک تخصصی مغز و اعصاب و سازمان میراث فرهنگی استان یزد بازسازی شد.

مهین ذوالفقاری، مدیر مرکز، پیرامون بهسازی‌های صورت گرفته در این بیمارستان گفت: «از آن‌جا که میراث فرهنگی تاسیسات داخلی را مرمت نمی‌کند بهسازیِ این بخش‌ها از سوی کلینیک بهمن صورت گرفت. بهسازی پیکره‌ی فروهر در نما و مقاوم‌سازی‌های ضلع غربی ساختمان با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی کلینیک بهمن، از سوی سازمان میراث فرهنگی انجام شد.»

به گفته‌ی ذوالفقاری، دیوارهای به سمت خیابان بازسازی شده و مقاوم‌سازی کل بنا با زه‌کشی صورت گرفته است. کلینیک مغز و اعصاب داخل بنا را نیز بهسازی کرده است. پیگیری برای انجام این کارها چهار سال به درازا  کشید و فرآیند بهسازی این بنا از امرداد ماه 1396 آغاز شده است و هم‌اکنون مراحل پایانی خود را طی می‌کند. بهسازی پشت‌بام بیمارستان، شست‌وشوی دیوارهای نما، بندکشی، بهسازی ضلع شرقی ساختمان، ساخت تالار همایش و ... از دیگر کارهای بهسازی این بنا بوده است.

بیمارستان بهمن در خیابان کاشانی یزد جای دارد. مجتمع بيمارستان بهمن از دهش بانيان خير و به سرپرستی و مديريت انجمن زرتشتيان ايرانی بمبئی در دهه‌ی 1310 خورشيدی در شهر يزد ساخته، تجهيز و راه‌اندازی شد و به بهره برداری رسيد. اين مجتمع به عنوان نخستين و بزرگ‌ترين مجتمع جنوب شرق ايران به عنوان بيمارستان عمومی زنان و زايمان و بخش سوانح آغاز به کار کرد. این بیمارستان هم‌اکنون زیر نظر انجمن زرتشتیان تهران است. 

فرتور رسیده است.

0114


تاریخ پست:1396/8/13 11:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1522

دیدگاه هموندان

نام : بهزاد زمان : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ _ ۰۹:۲۲:۴۵

در اینکه نگهداری و آباد سازی اماکن جزء وظایف ذاتی ماست شکی نیست اما با این بازسازی داخلی کلینیک مغز و اعصاب توسط غیر دیگر هیچ احتمالی برای صلب تصاحب دایمی ان میدهید و چرا انجمن پس ازگذشت 3سال از گرفتن سند مالکیت نسبت به تعیین اجاره ویا تخلیه ملک که نیت نامه زایشگاه و حادثه ونه روانپزشکی داره اقدامی نمیکند.. ایکاش کمی دلمان برای سرمایه هایی که میتواند درامد خوبی برای زرتشتیان باشد ، بسوزد و دایم حرف از نداری پول نزنیم ... چیزی که نداریم نه زیاده خواهی که مدیریت و اراده قوی برای احقاق حق خودمان میباشد. ...

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics