تاریخ پست:1395/4/29 14:41
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

جشنواره شيرازجشنواره ضرب و نقل در آستانه روز ملی فرهنگ پهلوانی ارمغانی از بنیاد فردوسی، اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، دانشگاه شیراز، هیات پهلوانی و زورخانه‌ای شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز ۳۱ تیرماه از ساعت ۱۸ در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
در بخش پژوهشی این جشنواره، دکتر محمدحسین مهرزادی، حیدرعلی کامیاب کلانتری، مظفر مختاری، محمدحسین غرقی، میدیا جادری و یاسر موحدفرد در زمینه ویژگی‌های اخلاق مدارانه فرهنگ پهلوانی، سخنرانی خواهند کرد.
از دستاوردهای ماندگار این جشنواره ملی، رونمایی تندیس پرچمداری ورزشکاران ایران از سوی تختی در المپیک و نصب آن در زورخانه بزرگ شیراز واقع در آکادمی هیات پهلوانی و زورخانه‌ای شهر شیراز بوده و هم چنین رونمایی و پیشکش سردیس‌های پوریای ولی و جهان پهلوان غلامرضا تختی، نمادهای فرهنگ پهلوانی تاریخ ایران، ساخته شده گروه فرهنگی هنری یادمان خواهد بود.
در بخش هنری جشنواره ضرب و نقل، مرشد بهرام غرقی، موسیقی ضرب و زنگ زورخانه را با نقل منقبت‌خوانی رشادت‌های پهلوانان ایران و اسلام اجرا می کند.
در بخشی دیگر از این جشنواره، آیین کهن ضرب و نقل با نقالی داستان‌های پهلوانی با اجرای کودک شاهنامه خوان، یسنا آذری و همنوایی مرشد برتر زورخانه ای کشور به پیش خواهد رفت.
در این جشنواره، فیلم کوتاه ذره، برگزیده جشنواره سانفرانسیسکو به کارگردانی خشایار طیار با موضوع بازشناسی فرهنگ پهلوانی از دیدگاه مفاخر ادبی ایران اکران می شود.
از بخش‌های دیدنی جشنواره ضرب و نقل، اجرای آیین‌های پهلوانی تیم برگزیده ورزش زورخانه ای شیراز و نقالی کودکان شهرستان کازرون خواهد بود.
سپاسداري از خانواده های شهیدان کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای و مروجان فرهنگ پهلوانی استان فارس از جمله برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.
گفتني است، جشنواره ضرب و نقل در تالار فجر دانشگاه شیراز به نشانی شیراز، میدان ارم در پنجشنبه ۳۱ تيرماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۸ برگزار خواهد شد و ورود برای همه فرهنگ دوستان آزاد است.


تاریخ پست:1395/4/29 14:41 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2173

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics