تاریخ پست:1396/9/4 15:0
خبرنگار امرداد: سپینود جم

کارشناسان آژانس بین‌المللی جایکای ژاپن از مجموعه‌ی طبیعی و تاریخی بیشابور بازدید کردند.

مدیرمجموعه طبیعی-تاریخی بیشاپوراز بازدید آژانس بین‌المللی جایکا ژاپن و هیات همراه از جاذبه‌های گردشگری مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور خبرداد.

 به گزار ش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، محمدرضا معینی درباره‌ی این بازدید گفت: آژانس بین‌المللی جایکای ژاپن به عنوان سازمان دولتی مستقل بین‌المللی با سیاست توسعه پایدار در چند شهر ایران با مولفه‌ی پژوهش پیرامون جاذبه‌های گردشگری، وضعیت منابع انسانی، زیر ساخت‌های گردشگری، تعامل موثر بخش دولتی و خصوصی گردشگری و بهره‌مندی از این شاخص‌ها برای آگاهی و کارآفرینی به‌ویژه میان هازمان (:جوامع) بومی در زمینه‌ی صنایع دستی و گردشگری است.

مدیرمجموعه طبیعی تاریخی بیشاپورافزود: «هیروفومی یو ا دا» و «آکی‌را اوهارا» کارشناس ارشد میراث فرهنگی و گردشگری جایکا ژاپن از شهر طبیعی-تاریخی بیشاپور و نگاره‌ برجسته‌های تنگ چوگان به عنوان مقصد گردشگری جنوب باختری فارس بازدید کردند و با توانایی‌های سرمایه گذاری و جذب توریست در حوزه‌ی گردشگری این مجموعه گردشگری هیجان‌انگیز، ورزشی، طبیعی و تاریخی آشنا شدند.

وی ابراز امیدواری کرد با نگرش (:توجه) به امکان ثبت این مجموعه در فهرست آثار جهانی یونسکو در سال 2018، به زودی شاهد باشندگی (:حضور) سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه گردشگری و با محوریت مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپو باشیم.

گفتنی است، مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور به شماره 24 در فهرست ثبت آثار ملی ایران جای گرفته و با گستره‌ای بیش از 200 هکتار از جاذبه‌های مطرح گردشگری استان فارس است که سالانه میزان درخور نگرشی از گردشگران داخلی و خارجی را به خود ویژه کرده است. این مجموعه‌ی با ارزش از شهرهای روزگار آغازین فرمانروایی ساسانیان است و معماری آن بر پایه‌ی طرح هیپاداموس به‌گونه مستطیل شکل با نگرش به سنگ‌نبشته‌ی موجود بر روی یکی از ستون‌های یادبود به فرمان شاپور نخست ساسانی و به دست اپسای دبیر، ساخته شده است.

فرتور از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس است.

0114


تاریخ پست:1396/9/4 15:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1033

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics