تاریخ پست:1396/12/18 14:3
آریابرزن غیبی

آیین جشن سپندارمزدگان و بزرگداشت روز مادر و روز زن، پنجشنبه ۱۷ اسفندماه 1396 خورشیدی از ساعت 17 و 30 دقیقه در تالار باغچه بوداغ آباد کرمان برگزار شد
ارشیا خسروپور مجری مراسم دکلمه ای درباره مقام بالای زن برای باشندگان خواند.
سپس هموندان کمیسیون جوانان زرتشتی کرمان یک بند از گات‌ها را با آهنگ برای باشندگان خواندند. همچنین بهرام خادمی درباره‌ی جشن سپندارمزدگان و معنی واژه آن برای باشندگان سخنرانی کرد
سپس کیانپور کامیابپور فرنشین انجمن زرتشتیان کرمان به جایگاه آمد و این جشن را به همه‌ی زنان هازمان شادباش گفت و از باشندگان به شوند دیر کرد در برگزاری این جشن پوزش خواست و دلیل آن را درگذشت چندتن از هازمان زرتشتی در آن بازه زمانی خواند.
سپس یک گروه موسیقی، قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی را برای باشندگان به اجرا گذاشتند.
در ادامه بانوان هموند سازمان زنان انجمن زرتشتیان کرمان با هم کیک بریدند و از سوی انجمن سپاس‌داری شدند و دسته گلی برای پاسداشت از سوی فرنشین انجمن به پروین راوری رییس سازمان زنان زرتشتی پیش‌کش شد.
در ادامه فرود آذرگشاسبی به جایگاه آمد و گفت: هموندان کمیسیون جوانان برای نخستین بار در زمینه‌ی رفتارهای مادران با فرزندان فیلم طنز ساختند. فرود آذرگشاسبی کارگردانی این فیلم را بر دوش داشت. این فیلم نیم ساعته در سه بخش ده دقیقه‌ای برای باشندگان پخش شد.
در این جشن سه مسابقه از سوی پژمان زنده نوش برای باشندگان اجرا شد و هر مسابقه برای یک گروه سنی بود.
شاگردان کلاس دینی چهارم ابتدایی یک سرود به زبان دری کرمانی برای باشندگان اجرا کردند. متن این سرود را آرمیتا فرهمند و پروین گشتاسبی نوشته بودند و آریابرزن غیبی بر روی این سرود آهنگ گذاشته بود.
همچنین گروهی از نوجوانان کلاس اول تا هشتم کلاس دینی به سرپرستی ماندانا پیمان و آریابرزن غیبی یک سرود برای مقام مادر و سرود منم یه زرتشتی را برای باشندگان اجرا کردند.
در ادامه فرنشین انجمن از این نوجوانان با یک یادبود سپاس‌داری کرد. همچنین صدابرداری و نورپردازی این آیین از سوی گروه زرتشتی نواهنگ اجر شد.
در پایان از باشندگان با ساندویچ پذیرایی و سپس بزم شادی برگزار شد.
جشن اسفندگان در میان زرتشتیان به نام روز بانوان و مادران پارسا و نیکوکار نیز شناخته می‌شود. واژه‌ی سپَنتَه‌آرمَیتی به چم (:معنی) فروتنی و بردباری است.

فرتور از آرش غیبی است.

0114


تاریخ پست:1396/12/18 14:3 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2244

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics