تاریخ پست:1397/2/27 22:08
خبرنگار امرداد: سپینود جم

فرزانه‌ی توس فردوسی بزرگ از نام‌آورترین چهره‌های فرهنگی تاریخ ایران‌زمین است و اثر سترگش شاهنامه پاسدار زبان، فرهنگ و تاریخ این سرزمین است. این اثر دارای توانمندی‌های بسیاری در همه‌ی زمینه‌های هنری است اگرچه بهره‌ی شایسته‌ای از این یادمان ماندگار نشده است ولی خوشبختانه گرایش به  پرداختن به این اثر بیش از پیش در میان هنرمندان و جوانان گسترش پیدا کرده است.

محيا رحيم‌تبريزی یکی از این هنرمندان است. او زاده‌ی ١٣٦٨، خورشیدی، کارشناس ارشد کامپیوتر و مدرس دانشگاه آزاد در این رشته است و هم‌اکنون در زمينه‌ی گرافيک و طراحی وب‌سايت مشغول به كار است.

وی  از كودكی به نقاشی و طراحی شخصيت دلبسته بود و از سال 1390 کنشگری (:فعاليت) در زمينه گرافيک (طراحي لوگو، شخصيت و ...) را به‌گونه‌ی جدی آغاز كرد.

محیا رحیم‌تبریزی نخستين‌بار در دوران دبيرستان با فردوسی و حماسه‌ی ملی او شاهنامه آشنا شد.

وی درباره‌ی طرحی که به بهانه‌ی بزرگداشت فرزانه‌ی توس فردوسی طراحی کرده است گفت: سال 1394  به مناسبت بزرگ‌داشت فردوسی، چندماه طراحی روی لوگو‌ی واژه‌ی «فردوسی» را آغاز كردم، در اين طرح از نمادهای سيمرغ ، اسب، تير و كمان و شمشير برای تشريح شاهنامه بهره بردم. از آن‌جا که طرح نخست مفهومی و خواندن آن برای همگان کمی دشوار بود امسال بر روی این طرح ویرایش و دگرگونی‌هایی انجام دادم.

وی افزود: یکی ديگر از بزرگان فرهنگ ایران كه به او دلبستگی بسیاری دارم، عمر خيام است که در سال  1396 نيز طرح مفهومی درباره‌ی خیام را به پايان رساندنم.

از ديگر طرح‌هايی که چندی است آغاز كردم، طرح چند‌وجهی كوروش بزرگ است كه ريزه‌كاری‌های بسیار دارد و در آينده نيز قصد راه‌اندازی وب‌سايت گرافيكی درباره‌ی شخصيت‌های ملی را دارم.


تاریخ پست:1397/2/27 22:08 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1869

دیدگاه هموندان

نام : كي قباد زمان : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ _ ۰۹:۴۵:۰۵

چه طرح زیبایی!آفرین! هرچه از پردیس سخن ایران زمین گفته شود به جوشش چشمه ی دلمان افزوده گردد.آفرین به محیا ،آفرین به امردادهمیشه سبز!

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics