تاریخ پست:1397/4/27 19:26
خبرنگار امرداد: مهبد فرامرزی

محسن رضاییهموند کمیسیون شوراهای مجلس از خارج شدن طرح عضویت اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا به دستور محسن رضایی خبر داد.

پروانه مافی با گفتن این‌که طرح عضویت اقلیت‌ها در شوراها به دستور محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از دستور کار مجمع تشخیص خارج شده است، افزود: موضوع اختیارات دبیر مجمع و علت این نوع تصمیم‌گیری در هفته آتی در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در گفت‌وگو با خانه‌ی ملت تصریح کرد: بنابر اظهارات مطرح، کمیسیون قضایی و سیاسی مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر موافق خود با مصوبه مجلس شورای اسلامی را اعلام کردند و این طرح قرار بود در دستور کار مجمع عمومی تشخیص مصلحت نظام قرار گیرد.

مافی تاکید کرد: علی‌رغم مباحث مطرح این طرح به دستور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از دستور کار خارج شده است، هرچند کمیسیون‌های سیاسی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه مجلس موافقت کرده بودند.

این نماینده‌ی مجلس یادآور شد: موضوع اختیارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و علت این نوع تصمیم‌گیری باید مشخص و شفاف شود. از این‌رو در هفته‌ی کاری آتی مجلس موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به تعلیق سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد، این طرح باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

گفتنی است طرح اصلاح قانون شوراها برای حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراهای شهر و روستا، در پی مخالفت شورای نگهبان و اصرار مجلس بر مصوبه‌ی خود چندین ماه است که به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده و در انتظار تصمیم‌گیری این نهاد است.

این گفته‌های پروانه مافی در حالی مطرح می‌شود که چند روز پیش محسن رضایی در صفحه‌ی مجازی خود عنوان کرده بود وی پیشنهاد تمدید مهلت رسیدگی به پرونده‌ی سپنتا نیکنام، هموند زرتشتی تعلیق‌شده از شورای شهر یزد، را به مجمع تشخیص مصلحت نظام داده است.


تاریخ پست:1397/4/27 19:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2151

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۲۷ تیر ۱۳۹۷ _ ۲۲:۴۹:۴۸

من تعجب میکنم چرا آقای اختیاری اقدامی در این مورد انجام نمیدهد ، دو روز دیگه نماینده اقلیتها رو هم از مجلس حذف میکنند اونوقت حصرت همچین روزهایی رو میخوریم که چرا قدمهای محکمی رو برنداشتیم

نام : معربان زمان : ۲۸ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۰:۴۶:۰۴

همکیش گرامی اقای اختیاری نماینده مجلس هستند و وظیفه خودشان را در مجلس انجام دادند این قسمت مجمع تشخیص مصلحت است و طبیعتا تحت کنترل آقای اختیاری نیست و خیلی از دست ایشان کاری ساخته نیست

نام : کاویانی زمان : ۲۸ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۳:۲۲:۵۳

آقای اختیاری تا کنون کار خودش در مجلس رو به نحو خوب و مفیدی انجام داده اند و از این به بعد در حیطه مجمع تشخیص مصلحت است عملکرد جناب اختیاری قابل تشکر و قدردانی است

نام : ... زمان : ۲۸ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۳:۴۵:۰۳

تاسف آوره

نام : همكيش زمان : ۲۸ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۴:۲۵:۴۴

جایزه خدمات شایسته متعلق به نماینده ایرانیان زرتشتی در کنگره زرتشتیان حتما به جهت گرفتن خدمات برجسته و استثنایی به زرتشتیان ایران بوده است. نماینده زرتشتیان ایران، نماینده و وکیل همه جامعه است و بایستی نگذارد ذره ای از حقه مسلم همکیشان پایمال شود. شما زرتشتیان رو حفظ نمایید، کتاب چهره های برجسته زرتشتیان پیش کش !

نام : آگاه زمان : ۲۸ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۷:۴۸:۳۹

این توهین به تمام اقلیت های کشور است و بایستی با واکنش قاطع اقلیت ها همراه باشد. یعنی چی از دستور خارج نمودند، یا جواب بله است یا خیر. همکیشان باید بدانند در چطور حقوق شهروندی برایشان محاسبه میشود این حق اوناست. چقدر جامعه پویا و هوشیاری داریم ما، آفرین بر شما. چقدر گفتیم نباید رفت، اینجا زادگاه زرتشتیان است . به جای لابی کردن در این ارگان و در اون ارگان و کی رییس بشه، سن هییت مدیره ها رو تغییر بدیم و اون بازرس بشه و این نشه، به فکر هستی زرتشتیان باشید که نابود شدیم رفت. متاسفم برای خودم و جوانان همکیشم ...

نام : بهرام زمان : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۵:۱۴:۵۴

این بعد از پیام‌های تبلیغاتی جناب روحانی و لاریجانی در کنگره جهانی‌ زرتشتیان و تعریف و تمجید از زرتشتیان، نشان خوبی نیست.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics