تاریخ پست:1397/4/30 12:50
هموند مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد:

مشکل سپنتا نیکنام حل شد و به شورای شهر بازمی‌گردد

خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

سپنتا نیکنام

هموند مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب قانون حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا و بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد خبر داد.

مجید انصاری در گفت‌وگو با جماران از تصویب قانون حضور اقلیت‌های دینی و مذهبی در شوراهای شهر و روستا در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: مشکل سپنتا نیکنام حل شد و وی به شورای شهر یزد بازمی‌گردد.

بر پایه‌ی سخنان انصاری در نشست امروز (۳۰ تیرماه) مجمع تشخیص مصلحت نظام همان قانون سال ۱۳۷۵ احیا شد و اقلیت‌های دینی می‌توانند در انتخابات شورای شهر شرکت کنند.

متن این قانون از قرار زیر است:

ماده ۱ ـ یک تبصره به عنوان تبصره‌ یک به ماده ۳۰ (۲۶) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب اول خرداد ماه ۱۳۷۵ به شرح ذیل الحاق می‌شود:

تبصره ۱: اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

ماده ۴ ـ این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم الاجرا می‌باشد.

گفتنی است سپنتا نیکنام هموند پنجمین دوره‌ی شورای شهر یزد بود که پس از شکایت شخصی به دیوان عدالت اداری به شوند(:دلیل) زرتشتی بودن تعلیق شده بود. سپس مجلس در طرحی به احیای قانون مصوب در سال 1375 رای داد که از سوی شورای نگهبان رد شد و پس از آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

 


تاریخ پست:1397/4/30 12:50 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :960

دیدگاه هموندان

نام : پدرام سروش پور زمان : ۳۰ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۴:۱۳:۵۳

سپنتا جان از صمیم قلب این پیروزی را به شما شادباش گفته و به عنوان یک زرتشتی از عملکرد مدبرانه و محکم شما و تمام کسانی که در این راه همیار شما بودند سپاسگزارم شما با این پیروزی برای جامعه زرتشتی آبروداری کردید امیدوارم که بتوانیم با همازوری و برپایه راستی وام دار باارزشی از غیرت و پایداری نیاکانمان باشیم

نام : مهران سپهری زمان : ۳۰ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۵:۵۴:۵۱

فراموش نکنیم که یک عامل مهم این بازگشت مجلس بود و باید از دکتر اختیاری و دکتر لاریجانی و 200 نماینده مجلس که با طرح دو فوریتی باعث این مهم شدند تشکر و قدر دانی کرد

نام : بیتا زمان : ۳۰ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۶:۲۴:۴۰

تبریک به جامعه خوشنام زرتشتی.به خصوص دکتر اختیاری.

نام : سرهنگ دینیار خسرویانی زمان : ۳۰ تیر ۱۳۹۷ _ ۲۱:۰۱:۲۵

سپنتا جان از بازگشت سرافرازانه شما عزیز خدمتگزار همه مسرور و شادمان هستیم پیروزی روز افزون شما را در راه خدمت به هازمان نجیب زرتشتی و میهن عزیز ارزومندم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics