تاریخ پست:1397/10/22 23:33
به کوشش کارگروه ورزش بانوان ورهرام

گرامی‌داشت اشتاد ایزد؛ دیدار با سالمندان زرتشتی

خبریار امرداد: مهشید شهریاری

اشتاد ايزد و دی‌ماه روز نيايش و ورزش و ديدار با سالمندان زرتشتی، همراه با برنامه‌ی تغذيه سالم به کوشش كارگروه ورزش بانوان ورهرام گرامی داشته شد.

برنامه با نيايش همگانی به سرپرستی روح‌انگيز جهانگيری با آرزوی تندرستی و شادی برای همه‌ی باشندگان در آیین و همه‌ی بهدينان آغاز شد. سپس تمرین ورزش با حركات كششی به سرپرستی مهری منوچهری اجرا شد. در ادامه‌ی برنامه، يكي از شركت كنندگان سخنانی درباره‌ی خويشكاری ايزد بانو اشتاد بيان کرد. همچنین مطلبي در باره‌ی روی خود در آیینه ديدن گفته شد: در آغاز بيشتر آيين‌ها، زرتشتیان با نشان دادن آیینه و گلاب‌پاش به پیشواز مهمانان می‌روند. با این آرمان که روی نيكو و خندان خويش را ببینند و به پاس بخشيدن اين نعمت بزرگ پروردگار را سپاسگزار باشند که يكی از راه‌های بدست آوردن آرامش و شادی و برآورده شدن آرزوها است.

در بخش دیگر از برنامه، مهرانگيز ذهبی كتاب تاريخ زرتشتيان پس از ساسانيان به نگارش موبد رشيد شهمردان را معرفی کرد. همچنين درباره‌ی چگونگی آزار زرتشتيان در درازنای تاريخ، نگارش شده در اين كتاب، را بيان کرد. در برنامه‌ تغذيه سالم شركت‌كنندگان درباره‌ی ویژگی برخی از گياهان دارويی سخنانی گفتند. آیین با دف نوازی ناهيد استقامت و پذيرايی از باشندگان به پايان رسيد.

گرامی‌داشت اشتاد ایزد، بامداد پنجشنبه ٢٠ دي‌ماه با باشندگی شماری از زرتشتیان در آدريان بزرگ برگزار شد.

فرتور رسیده است.

0114


تاریخ پست:1397/10/22 23:33 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1157

دیدگاه هموندان

نام : مهرگان زمان : ۲۳ دی ۱۳۹۷ _ ۰۸:۴۸:۵۷

جالب بود و خسته نباشید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics