تاریخ پست:1397/11/17 20:2
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

انجمن همازور به مناسبت جشن اسفندگان مسابقه نقاشی برگزار می‌کندانجمن همازور به مناسبت جشن سپندارمذگان و بزرگداشت روز بانوان مسابقه نقاشی برگزار می‌کند.

مسابقه‌ی نقاشی به مناسبت جشن اسفندگان با موضوع «مهر مادری» در سه گروه سنی کودکان - نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان می‌توانند از تکنیک آزاد (مداد رنگی - رنگ روغن - گواش – آبرنگ - اکریلیک و دیگر تکنیک‌های نقاشی ) بر روی کاغذ A4  بهره‌ بگیرند و آثار خود را تا دوشنبه 29 بهمن‌ماه 1397 خورشیدی به دفتر پردیس مارکار تحویل دهند. از برگزیدگانِ هر گروه سنی در روز جشن اسفندگان سپاسداری می‌شود.

انجمن همازور، جشن اسفندگان را پنح‌شنبه دوم اسفندماه، همراه با برنامه‌های شاد و متنوع در تالار پولاد کسنویه یزد برگزار می‌کند. دوستداران می‌توانند از ۲۵ تا ۲۷ بهمن‌ماه، ساعت 17 تا 19 بلیت جشن را از دفتر پردیس مارکار یزد خریداری کنند. این جشن ویژه‌ی زرتشتیان است.

جشن اسفندگان، روز سپندارمذ از ماه اسفند در گاهشمار زرتشتیان، برابر با 29‌بهمن‌ماه از گاه‌شمار رسمی کشوراست. در گاهشمار سی روزه‌ی زرتشتیان پنجمین روز از هر ماه سپَنتَه‌آرمَیتی یا سپندارمذ نام دارد. واژه‌ی سپَنتَه‌آرمَیتی به چم (:معنی) فروتنی و بردباری است. زرتشتیان، جشن اسفندگان را،  29 بهمن‌ماه در گاهشمار رسمی کشور، همچون جشن‌های ماهیانه‌ی دیگر پاس می‌دارند. جشن اسفندگان در میان زرتشتیان به نام روز بانوان و مادران پارسا و نیکوکار نیز شناخته می‌شود. 


تاریخ پست:1397/11/17 20:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :589

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics