تاریخ پست:1397/11/25 13:15
فراخوان شرکت در جشنواره‌ی سفرنگاری

جشنواره‌ی «دزفول‌گرام » در راه است

خبرنگار امرداد: سپینود جم

جشنواره‌ی فرهنگی سفرنگاری «دزفول‌گرام» با آرمان شناساندن توانمندی‌های گردشگری این شهرستان، اسفندماه ۱۳۹۷خورشیدی برگزار می‌شود.

به گفته‌ی آرش نورآقایی هموند (:عضو) هیات رییسه‌ی فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری جشنواره دزفول‌گرام با آرمان شناساندن شهرستان دزفول و توانمندی‌‌های گردشگری آن به ایران و جهان به یاری ابزار فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به برای ۳ روز در اسفندماه 1397 خورشیدی، در شهرستان دزفول برگزار خواهد شد.

در زمان برگزاری جشنواره سفرنگاری دزفول‌گرام، شرکت‌کنندگان در بخش‌های گوناگون به رقابت با یکدیگرمی‌پردازند.

آرش نورآقایی درباره‌ی رسانه‌های مجاز در این جشنواره یادآوری کرد: نویسندگان وبلاگ‌ها، تارنما‌ها (:وب‌سایت‌ها) و صفحات اینستاگرام به دو زبان انگلیسی و فارسی می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

وی در تشریح آیین‌نامه جشنواره‌ی دزفول‌گرام گفت: هیچ گونه محدودیت سنی برای شرکت در زمینه‌‌های گوناگون جشنواره وجود ندارد و دارندگان وبلاگ، تارنماها و صفحه‌های اینستاگرام برای شرکت در جشنواره، باید در  تارنمای etravelgram.ir ثبت‌نام کنند.

هموند هیات رییسه‌ی فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری درباره‌ی موضوع بخش مسابقه‌ی جشنواره ‌یدزفول‌گرام  یادآور شد: موضوع مستندات باید در یکی از حوزه‌های سفر، گردشگری، عکاسی، محیط زیست، حیات‌وحش، صنایع‌دستی، خوراک، تاریخ، سبک زندگی و آداب و رسوم اقوام ایران و جهان باشد. موضوع برای شرکت‌کنندگان در بخش انگلیسی، آزاد بوده و محدودیتی ندارد.

نورآقایی با اشاره به برگزاری موفق نخستین دوره از جشنواره‌های سفرنگاری etravelgram در ماکو، افزود: در جشنواره‌ی ماکو شمار ۷۰ سفرنگار به همراه ۱۵ خبرنگار از توانمندی‌‌های گردشگری سه شهرستان زیر مجموعه‌ی منطقه آزاد ماکو بازدید و اقدام به تولید صدها یادداشت، گزارش، هزاران عکس و صدها دقیقه فیلم کردند و به نشر آن پرداختند.

وی با پافشاری بر نو بودن جشنواره‌ی سفرنگاری دزفو‌ل‌گرام در زمینه‌ی گردشگری خوزستان یادآور شد:  ۴ تَن برگزیده در مرحله‌ی نخست داوری برای سه روز با حضور در شهرستان دزفول در رقابت و جشنواره سفرنگاری شرکت خواهند کرد. هم‌چنین ۱۵ نفر از هم‌میهنان خوزستانی در بخش بومی‌–محلی جشنواره، به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرمسوول مجله‌ی گیلگمش به عنوان یکی از برگزارکنندگان جشنواره دزفول‌گرام یادآور شد: این جشنواره کار خود را از ۲۱ اسفندماه امسال برای سه روز آغاز خواهد کرد و دوست‌داران می‌توانند از ۲۶ بهمن‌ماه‌ تا ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ برای حضور در این جشنواره نام‌نویسی کنند.

نورآقایی در پایان درباره‌ی چگونگی نام‌نویسی در جشنواره‌ی دزفول‌گرام افزود: ثبت‌نام در این جشنواره از راه تارنمای etravelgram.ir انجام می‌شود. همچنین جزییات تکمیلی جشنواره و خبرهای در پیوند با آن از تارنمای جشنواره و صفحه اینستاگرام با نام dezful.gram آگاهی‌رسانی خواهد شد.

گفتنی‌است، دوستداران‌ برای آگاهی بیشتر می‌توانند با دبیرخانه‌ی جشنواره سفرنگاری دزفول‌گرام با دفتر فصلنامه‌ی گیلگمش با تلفن ۰۲۱۶۶۹۴۲۶۶۰ و ایمیل info@etravelgram.ir  تماس بگیرند.


تاریخ پست:1397/11/25 13:15 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :566

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics