تاریخ پست:1397/12/18 16:15
خبرنگار امرداد: سپینود جم

جزیره‌ی زیبای هرمز با ساحل دلفریب و بی‌مانندش بر کرانه‌ی خلیج همیشه فارس آرمیده است. ساحل سرخ این جزیره دامن به آبی بیکران دریا گسترده و موج‌های سرخ و آبی‌ را در هم تنیده است.

بی‌گمان سفر به هرمزِ زیبا آن‌هم در فصل زمستان و آغاز بهار با هوای دلپذیر و چشم‌اندازهای دلنواز و مردم مهربان و گشاده دست سفری به ‌یادماندنی و خاطره انگیز است.

هرمز به شوند (:دلیل) دارا خاک‌های رنگارنگ به بهشت زمین‌شناسان نامور است. سطح جزیره هرمز را طبقات رسوبی و آتشفشانی تشکیل داده ‌است. طبقه‌های نمکی نیز به صورت تپه بخش بزرگی از جزیره را پوشانده‌اند و بیشتر از جنس نمک خوراکی هستند.

برآمدن (:طلوع) و فرورفت (:غروب) خورشید در جزیره‌ی هرمز از زیبایی‌هایی است که در سفر به هرمز نباید از دست داد.

اسکله جزیره هرمز

 بازارچه دست سازه های زنان جزیره

ورودی قلعه پرتغالیها

کلیسای قلعه 

آب انبار قلعه 

 هرمز از فراز قلعه 

دره سکوت 

الهه نمک 

دره رنگین کمان 

دره مجسمه ها

پرتگاه 

کوه سفید

ساحل و معدن سرخ و خاک نقره ای 

خاک نقره ای 

ساحل زرد 

سنگهای رنگی ساحل زرد

فرتور از مژده شهریار است.

0114


تاریخ پست:1397/12/18 16:15 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :847

دیدگاه هموندان

نام : پردیس زمان : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۱:۰۸:۰۴

بسیار زیبا و چشم نواز.عکسهای قشنگ و خوشرنگ.چقدر هرمز زیباست و من خبر نداشتم. مصمم شدم که در تعطیلات نوروز براش برنامه بزارم.سپاس از گزارشتون

نام : آناهیتا زمان : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۴:۳۸:۵۴

درود بر امرداد گرامی. سپاس که این جزیره زیبا و مهجور رو به تصویر کشیدین. کاش از مردمان زحمتکش و مهربون هم عکس داشتین. ولی این ها هم عالی هستن.دستتون درد نکنه

نام : يک ايرانی زمان : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ _ ۱۳:۰۶:۴۹

هرمز همان اهورا مزداست . و جزیره هرمز به معنی جزیره اهورامزداست . در جایی خواندم که دریانوردان ایرانی هنگامی که از دریای خلیج فارس خارج می شدند برای ورود به اقیانوس از تنگه ای که نامش را اهورا مزدا ( هرمز ) نامیدند عبور می کردند. ایرانیان چون در این تنگه و شاید در این جزیره ، توقف می کردند و دعا و نیایش می خواندند و سپس در پناه خدا وارد اقیانوس ها می شدند و موقع بازگشت نیز به جهت سلامت برگشتن و . . . مجددا در این تنگه و یا در یکی از جزایر تنگه ( احتمالا جزیره هرمز ) توقف می نمودند و پیش از ورود به آب اصلی کشور ( خلیج فارس ) به درگاه اهورا مزدا نیایش مینمودند لذا نام این تنگه و نام این جزیره را تنگه اهورامزدا و جزیره اهورامزدا نام نهادند . . . . خشنه اوتره اهوره مزدا .. . .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics