تاریخ پست:1397/12/29 3:0
در ادامه‌ی برنامه‌ی شادی‌پیمایی آوندی

خرمشاهی‌ها، با شادی به پیشواز سال نو رفتند

خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

موسسه آوند در ادامه‌ی پویش «شادی‌پیمایی آوندی» به میان ساکنان خرمشاه یزد رفت و با راه‌پیمایی، دف زدن و شادی، ساکنان این محله را بیشتر با فرهنگ شاد زیستن آشنا ساخت.

همیاران و مسوولان موسسه آوند به همراه خانواده‌ها و کودکان سه‌شنبه 28 اسفندماه 1397 خورشیدی در این محله گردهم آمدند و آغاز سال نو را با شادی جشن گرفتند. این گروه از در مهر خرمشاه به خانه‌های خرمشاهی‌ها رفتند و با پیشکش کردن گل همه را در شادی آغاز سال نو شریک کردند.

موسسه‌ آوند برای ایجاد فرهنگ شاد زیستن و همزمان با نوروز پیش از این، راه‌پیمایی‌های شادی را با عنوان «شادی‌پیمایی آوندی» در محله‌هایی از تهران مانند میرداماد، دروازه غار و یاخچی‌آباد به راه انداخته بود. 

 موسسه آوند با همیاری 160 تن از اهالیِ روستای خرمشاه یزد و خرمشاهیان ساکن شهرهای دیگر، با ایجاد گروهی در فضای مجازی همراه شدند و برای محله‌‌ی خرمشاه یزد سطل زباله تهیه کردند.

خرید سطل زباله فلزی و نصب آن در این محله، تعویض و رنگ‌آمیزیِ تابلوی اعلانات این محله از کارهای این گروه بود. گوهرناز پشوتنی‌زاده از بنیان‌گذاران این گروه و مدیر موسسه آوند پیرامون این اقدام گفت: هزینه‌ی این سطل زباله به شکل شخصی و از میان هموندان این گروه جمع‌آوری شد و یک نوشته با درون‌مایه‌ی ایجاد فرهنگ تفکیک زباله، نریختن زباله در مکان‌های عمومی و پیام صلح و دوستی نیز برای این سطل تهیه شد. پشوتنی‌زاده این اقدامِ هر چند کوچک را جرقه‌ای برای فرهنگ‌سازی در میان مردم خواند و افزود این اقدام می‌تواند سبب شود که انجمن‌ها، دولت و دیگر ارگان‌ها همگام شوند و در راستای بهتر شدن خود، محله و دارایی‌هایشان گام بردارند. 

 

فرتور رسیده است.  

0256


تاریخ پست:1397/12/29 3:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :812

دیدگاه هموندان

نام : پریسا دبیری زمان : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۳:۱۰:۵۰

چقدر کار زیبایی انجام شده خانم پشوتنی و همکاران اوندی همتتان بلند بهترینها را براتون ارزومندم

نام : همکیش از یزد زمان : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۷:۲۹:۴۰

خرمشاهی های عزیز خیلی قدر گهرناز را بدونید،این خانم معرکه هست،ایشالا بقیه ی محله ها هم این حرکت ها رو یاد بگیرند وانجام دهند

نام : فرشید زمان : ۲ فروردین ۱۳۹۸ _ ۰۴:۲۱:۲۹

با بهترین درودها و با سپاس ازموسسه آوند بویژه گهرناز گرامی ، امیدوارم اهالی همت کنند و این طرح را بدرستی اجرا کنند تا محله های دیگر هم تشویق شوند و زمین را پاک نگه داری کنیم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics