تاریخ پست:1398/2/25 16:46
امرداد

با بال‌های کوچک و رنگارنگ پرواز می‌کند در لابه‌لای برگ‌های سبز رنگ، درختان تنومند و بلند تا به گل‌های خوشبو برسد، همان گلبرگ‌های نوازشگری که او را به نشستن می‌خواند. بار دیگر بال می‌زند به سویی دیگر، می‌رود به سمت دریاچه‌ای زلال و شفاف، دوباره و دوباره با بال‌های رنگارنگ با خال‌های ریز و درشتش اوج می‌گیرد در آسمان بیکران نقش خیال می‌زند و جهان را به آرامش فرامی‌خواند.

چند روزی است پایتخت پذیرای مهمان‌های زیبایی شده که سال‌ها از آن‌ها خبری نبود. پروانه‌هایی که افزایش بارندگی‌های بهاری شوند (:علت) رشد آن‌ها بوده است. این پروانه‌ها تا یک ماه مهمان تهران خواهند بود. به گفته‌ی برخی از متخصصان، این پروانه‌ها آسیبی برای کشاورزی، انسان‌ها و محیط‌زیست ندارند.

فرتور از همایون مهرزاد است.

1393


تاریخ پست:1398/2/25 16:46 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1190

دیدگاه هموندان

نام : خاطره خاتم زمان : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۲۳:۳۸:۵۱

به به چه فرتورهای زیبایی یکی از اون یکی زیباتر . با دیدن این پروانه آدمی جان می گیرد . در ماه اردیبهشت در این هفته زیبا شاهد دیدن پروانه های بسیاری بودم که در همه جا دیده می شدن . شاهکار آفرینشن و اهورامزدا را سپاس . درود و سپاس از سرور گرامی همایون مهرزاد بخاطر فرتورهای زیبایشان . دستشان را با مهر می فشارم و می دانم که گرفتن این فرتورها بسیار سخت است اما یک بار دیگر هنر زیبایشان را با گرفتن این فرتورها نشان دادن . دستتان سبز روزگارتان نیک

نام : آناهیتا زمان : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۱:۲۱:۴۹

درود، بسیار زیبا، سپاس از جناب مهرزاد گرامی

نام : فریبا زمان : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۲۱:۳۵:۲۶

بسیار زیبا لذت بردم

نام : الهام زمان : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۵:۳۵:۰۴

همه ما این چند روز از دیدن پروانه های پایتخت لذت بردیم. اما این تنوع دید ، از نگاه عکاس واقعا قابل تقدیر هست

نام : پروانه ها زمان : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۲۳:۰۴:۰۸

چه زیباست که پروانه ها به مهمانی ما آمدند و چه زیباتر نگاه هنرمندی که خاطره این مهمانی پرطراوت را برایمان ماندگار نمود. سپاس آقای مهرزاد.

نام : یک ايرانی زمان : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۱۶:۳۱:۰۷

سپاس و سپاس از جناب مهرزاد گرامی.

نام : دوست دانا زمان : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ _ ۲۱:۳۵:۲۴

اینهمه پروانه سابقه نداشته در تهران، گاهی اینقدر در پارک ها زیاد هستن که به سر و چشم شما برخورد میکنن، امیدوارم ملخ ها در راه نباشن. به هر حال در حین زیبایی مواظب چشم و دهان خود باشید. امیدواریم که مسیولان همانند پشه های سفید راهکار داشته باشند که اگر واقعا زیاد شدن بتوانیم مهارشون کنن. البته ما همیشه دیدیم تا حادثه ناگواری رخ ندهد مسیولین توجهی ندارن و تا بحران نشود و از خطه قرمز نگذرد پیشگیری و تفکری نمی کنند.

نام : جمشید نوروزی زمان : ۱۹ امرداد ۱۳۹۸ _ ۰۰:۵۶:۰۶

درود و سپاس ای هنرمند با سلیقه و خلاق.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics