تاریخ پست:1398/4/18 14:26
خبرنگار امرداد: بامداد رستگار

پروانه‌ی فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی با عنوان «راه لاجورد» به مالکیت فریدالله ادیب‌آیین، از هنرمندان نقاش  افغانستانی ساکن مشهد از سوی اداره‌کل موزه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور صادر شد.

به گزارش میراث آریا و به گفته‌ی روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی فرنشین (:رییس) گروه موزه‌های این اداره‌کل در این‌باره گفت: این مجموعه هفتمین مجموعه‌ی رسمی و پروانه‌دار این اداره‌کل و دومین مجموعه‌ای است که در سال جاری پروانه‌ی فعالیت دریافت کرده است.

محمدرضا پهلوان در دنباله افزود: این مجموعه دربرگیرنده‌ی 130 تابلوی نقاشی ارزشمند از کارهای زنده‌یاد استاد نصرالله سروری، هنرمند نقاش افغانستانی است که به آقای دکتر فرید‌الله ادیب‌آیین تعلق دارد. این مجموعه به شماره‌ی 982500/8806 در 28 خردادماه 1398 خورشیدی ثبت شده است.

پهلوان همچنین گفت: این پروانه برپایه‌ی مصوبه هیات وزیران در سال 1384 خورشیدی، باعنوان آیین مدیریت سامان‌دهی و نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی و تاریخی، برای یک سال و با قابلیت تمدید، صادر شده است.

فرنشین گروه موزه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآورشد: این مجموعه می تواند به صورت رسمی نسبت به برگزاری نمایشگاه یا ایجاد موزه‌ی خصوصی فعالیت کند.


تاریخ پست:1398/4/18 14:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :727

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics