تاریخ پست:1398/4/29 15:16
کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد برگزار کرد

جشن سدره‌پوشی نوجوانان زرتشتی یزد

امرداد

آیین سدره پوشی همگانی ۹ نفر از کودکان و نوجوانان زرتشتی به کوشش کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد و با نیک اندیشی خدامراد هیربد و شهناز خسروی به نامگانه‌ی روانشاد فریبرز خسروی برگزار شد.

نام کودکان و نوجوانانی که پنجشنبه ۲۷ تیر ماه در تالار جاماسبی اهرستان سدره پوش شد: گل اندام بهار،  آرتین دینیاریان، سانیا سلطانی پور، آرشین فرودی، ارشیا فرودی، پارسا ماوندادی، آیناز نوایزدان، دینیار نوشیروانی و کاترین یزدانی

موبدانی که این نوجوانان را سدره پوش کرده و به جمع بهدینان پیوند دادند نیز عبارت بودند از: فریبا مالی، مهربان پولادی، پرویز مالی، فرزین فرخ منش، بمان کیانی، افلاتون یزدانی، کیخسرو فرودیان، شابهرام بلیوانی، مهربان آفرین

پس از برگزاری جشن سدره پوشی نیز موبد مهربان آفرین فرنشین کمیسیون دینی زرتشتیان استان یزد که برای سیزدهمین بار جشن سدره پوشی گروهی را برگزار می‌کرد سخنرانی کرد.
خانم خادم و دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی سخنران‌های دیگر این آیین بودند.

فرتور از سرور دهموبداست.
6744


تاریخ پست:1398/4/29 15:16 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2194

دیدگاه هموندان

نام : یک ايرانی زمان : ۱ امرداد ۱۳۹۸ _ ۰۸:۵۹:۰۱

چقدر آیین زیبا و دل انگیزی است این جشن سدره پوشی و کشتی بستن . و خوشا به حال سدره پوشان . و همیشه تا جهان هست سدره پوشی هم باشد بیشتر و پربارتر از پیش . و با امید به اینکه همه جهان همانند سدره ، از آلودگی ها پاک شود و با آرزوی اینکه اراده ها و خودچیرگی های مردمان، همانند بندهای کشتی ، محکم و استوار باشند . ایدون باد . و سپاس از جناب سرور دهموبد با این فرتورهای بسیار زیبایش که با تماشای آنها اصلا گذر زمان حس نمیشود . و همچنین سپاس از بانو خادم که در بیشتر آیین ها ، چون خواهر و مادری مهربان ، باشنده و همراه اند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics