تاریخ پست:1398/5/24 17:37
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

فرزاد فیروزی نخبه جوان زرتشتی بدون آزمون پذیرفته شده‌ی دکتراجوان نخبه و برگزیده‌ی زرتشتی بدون آزمون به دوره‌ی دکترای رشته مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه صنعتی شریف راه یافت.

مهندس فرزاد فیروزی با استفاده از سهمیه جذب نخبگان و استعدادهای درخشان پس از انجام مصاحبه‌ی تخصصی، در مقطع دکترای رشته مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد.

این جوان نخبه‌ سال 1391 در رشته‌ی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شد و در دوران تحصیل، دانشجوی ممتاز دانشکده بود به گونه‌ای که در سال 1395 دوره‌ی کارشناسی را با کسب رتبه‌ نخست به پایان رساند. سپس در همین سال و از راه سهمیه جذب نخبگان و استعدادهای درخشان (بدون شرکت در آزمون سراسری) به دوره‌ی کارشناسی ارشد همان رشته در دانشگاه امیر کبیر راه یافت و به فعالیت پژوهشی خود در زمینه‌ی خواص پلاسمونیک نانوذرات نقره را ادامه داد. سرانجام در سال 1397 نیز با دریافت رتبه‌ی نخست در میان فارغ­‌االتحصیلان، این دوره را به پایان رساند.

مهندس فرزاد فیروزی در دوران تحصیل دانشگاهی، به تدریس دروس تخصصی و آزمایشگاهی مختلف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز پرداخته و چندین دوره آموزشی نرم­‌افزارهای تخصصی رشته‌ی مهندسی مواد را برگزار کرده­ است. همچنین مقاله‌های وی با عنوان «بررسی تأثیر حضور یون استات بر رفتار استخراجی مس و آهن توسط D2EHPA» در هفتمین کنفرانس بین­المللی مهندسی مواد و متالورژی به چاپ رسیده و در این زمینه سخنرانی کرده است. (لینک چکیده مقاله: https://www.civilica.com/Paper-IMES12-IMES12_036.html). در کنار پیشینه‌ی پژوهشی، مسوولیت­‌های اجرایی گوناگونی را نیز بر دوش داشته است که از آن میان می‌­توان موارد زیر را نام برد:

  • هموند هیات تحریریه نشریه رسمی اتحادیه انجمن­های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور (آمورف)
  • هموند کمیته علمی نشریه رسمی انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (کاوه پلی­تکنیک)
  • هموند کمیته علمی دومین دوره مسابقه‌های سراسری تولید و بازیافت فلزات
  • هموند کمیته اسپانسرینگ سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
  • هموند کمیته اسپانسرینگ نخستین رویداد ایده بازار تخصصی مهندسی مواد و متالورژی ایران

این جوان سرآمد زرتشتی رشته‌ی مهندسی مواد و متالورژی را نه تنها به عنوان یک رشته‌ی دانشگاهی، بلکه مجموعه‌­ای کامل از دانش فنی و تخصص­‌های کلیدی می‌­داند که زمینه‌‌ی مناسبی برای پژوهش و فعالیت در گستره‌ی بزرگی از حوزه­‌ها را فراهم آورده است؛ از صنایع تولید فلزات آهنی و غیرآهنی گرفته تا زمینه‌­های نوین در پیوند با مواد پیشرفته مانند گرافن و نانوکامپوزیت­ها.

فرزاد فیروزی فرزند مروارید اورمزدی و بهرام فیروزی زاده‌ی دهم بهمن­‌ماه 1372 خورشیدی در تهران، دوره‌ی ابتدایی و راهنمایی را در آموزشگاه‌های جمشید‌جم و رستم آبادیان گذرانده و دوره‌ی دبیرستان را در مجتمع آموزشی دکتر حسابی به پایان رسانده است.

با این که استادان و نزدیکان به ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور او را سفارش می‌کردند ولی فرزاد ماندن در ایران و ادامه‌ی کارهای پژوهشی را برتر دانست. چون او بر این باور است جایگاه جغرافیایی نمی‌­تواند به تنهایی انگیزه‌‌ای با ارزش و برجسته‌ای برای دستیابی انسان به اهدافش باشد.

فرزاد فیروزی بر این باور است که درخشش ستارگان بدون وجود تاریکی مفهومی ندارد؛ بنابر این هرگز بدون رویارویی با مشکلات و محدودیت­‌ها، امید دستیابی به موفقیت را نباید داشت. پیروزی از آنِ کسی است که با پشتکار و تکیه بر توانایی‌­های فردی، از سد دشواری‌ها بگذرد و برای رسیدن به اهدافش تلاش کند.

مهندس فرزاد فیروزی، سنتز نانو ذرات نقره در آزمایشگاه فن‌آوری نانو - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهندس فرزاد فیروزی، سنتز نانو ذرات نقره در آزمایشگاه فن‌آوری نانو - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهندس فرزاد فیروزی، ارائه سخنرانی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (مصلای امام خمینی - پاییز ١٣٩٧)

مهندس فرزاد فیروزی، ارائه سخنرانی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (مصلای امام خمینی - پاییز ١٣٩٧)

6063


تاریخ پست:1398/5/24 17:37 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2265

دیدگاه هموندان

نام : اردشیر زمان : ۲۵ امرداد ۱۳۹۸ _ ۱۵:۳۳:۴۱

درود بر فرزاد عزیز، با آرزوی تندرستی و موفقیت روزافزون.

نام : کیخسرو لریان زمان : ۲۵ امرداد ۱۳۹۸ _ ۲۰:۴۰:۰۳

صدها درود بر فرزاد عزیز و همایون باد این تلاش و پیشرفت بر دختر خاله عزیز و بهرام

نام : گوهر برومندی زمان : ۲۶ امرداد ۱۳۹۸ _ ۰۰:۲۶:۲۸

فرزاد عزیز موفقیتت را به شما و خانواده بزرگوارت شادباش میگم هماره پیروز و سربلند باشی

نام : همکیش زمان : ۲۸ امرداد ۱۳۹۸ _ ۱۰:۲۵:۳۵

برای این عزیز موفقیت روزافزون و شادکامی آرزومندم

نام : ماوندادی زمان : ۳۰ امرداد ۱۳۹۸ _ ۰۰:۱۱:۲۳

درود. سپاس موفقیت بزرگی برای کشور مان ایران و بویژه جامعه زرتشتیان هست امیدوارم که بعد از گذراندن درجات عالیه برای ایران خدمت کنن شاد باشید

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics