تاریخ پست:1398/6/1 18:56

آتش به جان ارسباران افتاد

خبرهایی از مهار تقریبی آتش می‌رسد
خبرنگار امرداد: سپینود جم

جنگل‌های ارسباران در شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی، از چهارشنبه 30 امردادماه 1398 خورشیدی دچار آتش‌سوزی شد و کوشش برای خاموش کردن کامل آتش همچنان ادامه دارد.

این آتش‌سوزی که در چند مرحله مهار شد، به شوند (:علت) وزش باد تند از پنج‌شنبه گستره‌ی بیشتری را در بر گرفته است.

محمدباقر هنربر مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان در این‌باره گفت: این آتش سوزی در مناطقی از روستاهای خانقاه، مردانقم و کلوانق در بخش منجوان شهرستان خداآفرین اتفاق افتاده است.

وی در دنباله افزود: همه نیروها به منطقه اعزام شده‌اند و حجم آتش‌سوزی گسترده است و احتمال خطای انسانی وجود دارد.

هنربر با اعلام اینکه وزش باد اطفای حریق را با مشکل روبرو کرده است، گفت: نیروهای سپاه و ارتش و مرزبانی هم پای کار آمده‌اند و همه‌ی امکانات برای خاموش کردن آتش بسیج شده‌اند.

 به گزارش تابناک و به گفته‌ی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی نیرو‌های امدادی، ارتش، مرزبانی، سپاه و هلال احمر برای خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران پای کار هستند و برپایه‌ی واپسین خبرهای به دست آمده آتش‌سوزی مهار تقریبی شده و در حال پاکسازی و لکه‌گیری است.

جنگل‌های ارسباران با 164 هزار هکتار گستردگی در شمالی‌ترین نقطه‌ی استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل از ارزشمندترین جنگل‌های جهان به‌شمار می‌روند..

جنگل‌های ارسباران از سوی یونسکو به عنوان منطقه‌ای حفاظتی و انباشت‌گاه بیوسفر (ژنتیکی) در کره‌ی زمین گزینش شده است، ولی با این وجود هر ساله به دلایل گوناگون از جمله بی‌توجهی مردم و مسوولان، نبود امکانات و تجهیزات لازم روز به روز از وسعت این جنگل‌ها کم می‌شود.


تاریخ پست:1398/6/1 18:56 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :391

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics