تاریخ پست:1398/6/28 12:41
خبرنگار امرداد: بامداد رستگار

پنجمین دوره‌ی داوری نشان ملی صنایع دستی جنوب کشور در شیراز برگزار می‌شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس از پنجمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت  و برتری آثار صنایع دستی کشور در ششم مهرماه 1398 خورشیدی در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، حیدرعلی زاهدیان‌نژاد در این‌باره گفت: در این دوره، آثار و محصولات صنایع دستی استان‌های فارس، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خوزستان ، کهگلیویه و بویراحمد و بوشهر مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند.

 وی درباره‌ی شرکت هنرمندان استان در این دوره افزود: 200 اثر از 120 هنرمند صنایع دستی استان به دبیرخانه‌ی معاونت صنایع دستی فرستاده شده است که پس از داوری بر پایه‌ی معیارها و شاخص‌های مرغوبیت و استاندارد بودن مواد اولیه، اصالت، زیبا‌شناسی سنتی، نوآوری در طراحی و تولید، قابلیت عرضه در بازار و کاربردی بودن محصولات، شمار 65 اثر برای داوری پایانی و دریافت نشان ملی برگزیده شده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس در دنباله گفت: آثار دریافت شده از هنرمندان فارس، در رشته‌های منبت، خاتم، حکاکی روی سنگ، چوب و استخوان، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، دست‌بافت‌های داری، حصیربافی، کاشی هفت رنگ، ساخت و سازهای سنتی، خراطی و نگارگری هستند.

زاهدیان‌نژاد با اشاره به فعالیت بیش از 200 هزار صنعت‌گر صنایع دستی و هنرهای سنتی در فارس یادآور شد: دوره‌های داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود و در دوره‌ی پیش  19 اثر از فارس این نشان را دریافت کردند.

 


تاریخ پست:1398/6/28 12:41 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :238

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics