تاریخ پست:1398/7/22 15:1
گزارش از نشست بیست‌وهفتم، دوشنبه 15 مهرماه

تصویب تفاهم‌نامه میان انجمن موبدان و انجمن زرتشتیان تهران

خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

مصوبه‌های کمیسیون‌های موقوفات، مالی، روابط عمومی و دینی فرهنگی از هشت کمیسیون نهادینه در انجمن زرتشتیان تهران در نشست بیست‌وهفتم به رای گذاشته شد و آیین‌نامه‌ی هیات اجرایی گرداننده‌ی واحدها یا کارهای انجمن توسط نهادهای مردمی تنظیم شده در  کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه و نظارت راهبردی، خوانده شد.

مصوبه‌ی کمیسیون روابط عمومی و امور اجتماعی بار مالی 40 میلیون تومانی را در بر داشت.

مصوبه‌های کمیسیون روابط عمومی:

 • اختصاص سقف مبلغ 400 میلیون ريال برای برگزاری آیین هفته‌ی نیروی انتظامی شامل خرید هدایا، پذیرایی، شام و برنامه‌های جنبی مصوب شد.

مصوبه‌های کمیسیون موقوفات:

 • تعدیل اجاره بهای ملکی در فلکه‌ی اول صادقیه از تاریخ یکم آبان‌ماه 1398 تا 30 مهرماه 1399 تصویب شد.
 • تعدیل اجاره بهای خانه‌ی مزدایی از تاریخ یکم مهرماه 1397 تا 31 شهریورماه 1398 و از تاریخ یکم مهرماه 1398 تا 31 شهریورماه 1399 مصوب شد.

مصوبه‌های کمیسیون دینی فرهنگی:

 • متن تفاهم‌نامه‌ی همکاری و همازوری انجمن موبدان تهران و انجمن زرتشتیان تهران درباره‌ی مدیریت آتشکده‌ی تهران که به پیوست ارائه شد، مورد تایید قرار گرفت.

-میترا نمیرانیان فرنشین کمیسیون دینی فرهنگی در باره‌ی تفاهم‌نامه میان انجمن موبدان و انجمن زرتشتیان تهران گفت: مدیریت مسایل مینوی آتشکده‌ی تهران بر عهده‌ی انجمن موبدان است و مسایل گیتوی از جمله پرداخت حقوق کارکنان در آتشکده همچنین هزینه‌هایی پیش‌بینی نشده مانند تعمیرات ساختمان به عهده‌ی انجمن است.

-افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان از دو مشخصه‌ی تفاهم‌نامه گفت: در تفاهم‌نامه‌ی پیشین یک سرپرست مشخص شده بود. در این تفاهم‌نامه گروهی تشکیل شده که سه تن از آنان نمایندگان هیات‌مدیره‌ی انجمن هستند و دو نماینده از انجمن موبدان تهران حضور دارند. نمایندگان انجمن از هموندان کمیسیون دینی فرهنگی معرفی شده‌اند.

مورد دیگر ابهامی بود که درباره‌ی حضور گروه‌های فیلمبرداری، بازدیدکنندگان و سخنرانان ویژه در آتشکده وجود داشت که مسوولیت مدیریت آن به عهده‌ی انجمن موبدان گذاشته شد.

-مهران تیراندازیان، هموند انجمن زرتشتیان تهران با اشاره به این که کلیسا روبروی آتشکده‌ی تهران جای گرفته است و بازدیدکنندگان، برخورد کارمندان  این دو مکان را با یکدیگر مقایسه می‌کنند گفت: گاهی این گمان پیش می‌آید که تمایلی به باز بودن در آتشکده و بازدید گردشگران نیست. آتشکده مکان مقدسی است و کارکنان باید درخور شان این مکان با بازدیدکنندگان برخورد کنند.

-فرشاد فرهی‌فر هموند کمیسیون دینی فرهنگی رعایت احترام و ارج گذاشتن به مکان سپندینه‌ی آتشکده را از هر دو سو، بازدیدکنندگان و دست‌اندرکاران آتشکده، بایسته دانست.

-سیما بزرگ‌چمی، هموند کمیسیون دینی فرهنگی درباره‌ی آموزش راهنمای گردشگری گفت: در نشست مشترک، موبد پیشنهاد داد، برای آموزش راهنمای گردشگری از سوی انجمن شماری به موزه‌ها معرفی شوند تا دوره‌ی آموزشی مورد نیاز را ببینند و کارت گردشگری از سازمان میراث را دریافت کنند.

مصوبه‌های کمیسیون مالی:

 • پرداخت وام به دو نفر از کارمندان انجمن هر یک به مبلغ 60 میلیون ريال و در مجموع مبلغ 120 میلیون ريال.
 • پرداخت مبلغ آگهی آرامش‌باد در هفته‌نامه‌ی خبری امرداد برای یکی از درگذشتگان به مبلغ 3 میلیون و 500 هزار ريال.
 • پرداخت دو ماه دستمزد نگهبان زمین روانشاد جوانمردی به مبلغ 37 میلیون و 200 هزار ريال.
 • تسویه‌ی تنخواه کمیسیون موقوفات به مبلغ 3 میلیون و 578 هزار ريال.
 • تسویه‌ی تنخواه کمیسیون ساختمان به مبلغ 17 میلیون و 968 هزار و 500 ريال.
 • لیست هزینه‌های شهریورماه مهدکودک پرورش به مبلغ 12 میلیون و 796 هزار و 323 ريال.
 • پرداخت هزینه‌های پسماند مسکونی و عوارض نوسازی ساختمان خیابان باباطاهر به مبلغ 48 میلیون و 293 ريال.
 • هزینه‌های درمانگاه یگانگی شامل خرید دستکش معاینه و تعمیر یونیت دندانپزشکی به مبلغ 13 میلیون و 150 هزار ريال.
 • پرداخت هزینه‌های جشن مهرگان72 میلیون 526 هزار و 720 ریال
 • تسویه‌ی تنخواه دبیرخانه به مبلغ 64 میلیون 844 هزار و 100 ریال
 • تسویه‌ی تنخواه درمانگاه یگانگی از تاریخ یکم مهرماه 1397 تا 15 اردیبهشت‌ماه 1398 3 میلیون و 75 هزار و 191 ریال
 • هزینه‌ی تعمیر موتور پمپ باغ شهدای زرتشتیان به مبلغ 21 میلیون و 900 هزار ريال.

مجموع: 327 میلیون 219 هزار و 834 ریال

گزراش کمیسیون هشتم، کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه و نظارت راهبردی

کامبیز میزانیان، فرنشین کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه و نظارت راهبردی، آیین‌نامه‌ی هیات اجرایی گرداننده‌ی واحدها یا کارهای انجمن توسط نهادهای مردمی تنظیم شده در  این کمیسیون را خواند و بررسی گفت‌وگو درباره‌ی آیین‌نامه و تصویب آن به نشست بعدی موکول شد.

در مقدمه‌ی آیین‌نامه به راهبرد و کاربرد استراتژیک برون‌سپاری وظایف زیرمجموعه‌ی انجمن اشاره شده است: «با توجه به اساسنامه انجمن زرتشتیان تهران، که مدیریت و اداره آن به عهده‌ی اعضای غیرموظف هیات‌مدیره ، طبق بند 4 ماده 30 اساسنامه، است، حجم قابل توجه فعالیت‌های تحت پوشش انجمن و همچنین تنوع آنها، که مستلزم صرف وقت تخصصی بیش از توان اجرایی اعضای غیرموظف است، موجب رکود قابل توجه در نوآوری و بهره‌برداری موثر از پتانسیل‌های آن شده است. جهت حل این مشکلات واگذاری اداره‌ی بخشی از کارهای اجرایی انجمن به مدیران و یا هیات‌های اجرایی که در چارچوب آیین‌نامه‌های اجرایی و با نظارت موثر اعضای هیات‌مدیره اجرایی می‌شود می‌تواند یکی از الگوهای موثر جهت اداره‌ی انجمن و به کارگیری کلیه توانمندی‌های موجود در بین کلیه همکیشان باشد. این آیین نامه می‌تواند اداره‌ی  واحدهای زیر مجموعه و یا بخشی از کارهای اجرایی مانند برگزاری مراسم و جشن‌ها و امثالهم را در بر بگیرد.»

 گوشه و کنار نشست 27

-فرشاد خورشیدیان، بازرس انجمن زرتشتیان تهران، از کمیسیون مالی و یا خزانه‌دار، ارایه‌ی گزارش مالی از کارکرد و پرداختی‌های درمانگاه یگانگی را درخواست کرد.

فرشاد خورشیدیان شفاف‌سازی و گفت‌وگو درباره‌ی مصوبه‌های مالی را درخواست کرد و ارایه‌ی مصوبه‌های مالی به بازرسان و هیات‌مدیره پیش از آغاز نشست را پیشنهاد داد.

-فرانک زنده‌نوش، خزانه‌دار انجمن زرتشتیان تهران با اعلام این که برای نخستین بار حسابداری انجمن  درآمد درمانگاه یگانگی را محاسبه کرده و بخش هزینه‌کرد و پرداختی‌ها در حال بررسی است، گفت: نرم افزار درمانگاه که از مرحله پذیرش تا ترخیص و کلیه محاسبات سهم پزشکان را پوشش می‌دهد در سال‌های گذشته خریداری شده بود ولی به صورت کامل مورد بهره برداری قرار نگرفته بود که به کوشش کارکنان درمانگاه و با نظارت امورمالی انجمن به طور کامل راه‌اندازی شده و بدین ترتیب همراه با افزایش سرعت و دقت همه‌ی اطلاعات موردنیاز مالی به صورت مکانیزه دریافت خواهد شد

-فرانک زنده‌نوش، خزانه‌دار انجمن زرتشتیان تهران با پرداخت مبلغ مورد نظر برای باغ شهدای زرتشتیان مخالفت کرد و با گفتن باغ شهدای زرتشتیان برای انجمن درآمدزایی ندارد، پرداخت مبلغ مورد نظر برای تعمیرات را نادرست دانست.

به درخواست کمیسیون موقوفات، گفت‌وگو در این باره در بخش غیر علنی نشست هیات‌مدیره پیگیری شد.

-فرشاد خورشیدیان بازرس انجمن زرتشتیان تهران از فرنشین کمیسیون موقوفات گزارش از روند پیگیری زمین‌های قصرفیروزه را درخواست کرد و گفت: زمان گردش 43 گفته شده بود که بنا است به انجامی برسد. ولی در حال حاضر شرایطی تغییر نکرده و کماکان کارگزار پیشین کارهای آن منطقه را انجام می‌دهد. آیا کمیسیون موقوفات در این زمینه برنامه‌ریزی داشته است؟

-فرنشین کمیسیون موقوفات گزارش درباره‌ی زمین‌های قصر فیروزه را به زمان نشست غیرعلنی موکول کرد.

-افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران و هموند کمیسیون موقوفات، با اشاره به این که  دو هفته‌ی گذشته با یکی از وکلا درباره‌ی زمین‌های هرمز آرش گفت‌وگو شده و پیشنهادها و بحث‌هایی پیش آمده که بهتر است در نشست غیرعلنی مطرح شود، گفت‌وگو در بخش غیرعلنی را به رای گذاشت و ادامه‌ی نشست با 14 رای موافق هیات‌مدیره، غیرعلنی پیگیری شد.

نشست بیست‌وهفتم هیات مدیره‌ی گردش 44 انجمن زرتشتیان تهران در ساعت 18:15 دقیقه دوشنبه 15 مهرماه 1398 خورشیدی در نبود خدامراد مزداپور و بهمن تیمساری تشکیل شد و یک ساعت و 45 دقیقه به درازا کشید. نشست انجمن زرتشتیان تهران دوشنبه هشتم مهرماه به شوند درگذشت پدر فرنشین انجمن، روانشاد مهندس رستم خسرو نمیرانیان برگزار نشد.

 

 

 


تاریخ پست:1398/7/22 15:1 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1415

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ _ ۱۷:۵۵:۲۵

انجمن 40 میلیون تومان برای برگزاری هفته نیروی انتظامی پرداخت؟ چرا این مبلغ از بودجه عمومی انجمن صرف جوانان و سایر موارد مهم جامعه نشد؟

نام : همکیش2 زمان : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ _ ۲۰:۲۵:۲۳

همه چیزهای مهم که غیر علنی و جامعه نامحرم است. حسابرسی چی شد؟ مدیر سالن پذیرایی چی شد؟ بودجه چی شد؟

نام : همکیش اصفهانی زمان : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ _ ۱۲:۴۴:۴۶

شایسته و بایسته است که انجمن کنکاش موبدان گرامی اقدامات جدی در باب اصلاح ساختارهای ساختمانی اتشکده‌ها انجام دهد؛ رسیدن نور آفتاب یا چراغ به آتش موجود در آتشکده بسیار ناشایست است و اتاق آتش باید تاریک باشد؛ گزاشتن وسایل الکتریکی مانند دوربین مداربسته در اتاق آتش بهیچ عنوان شایسته نیست و بر انرژی مینوی اتش‌پادشاه بهرام ضربه میزند؛ سوختن آتش آتشکده اصفهان با گاز شهری اصلا زیبنده آتش‌ آتشکده‌ نیست و من امیدوارم، آنقدر که بر روی عدم بازدید غیرزرتشتی زادگان از اتشکده تهران اهتمام ورزیدند، به این مسایل مهم هم توجه داشته باشند

نام : همکیش اصفهانی زمان : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ _ ۱۶:۴۲:۱۵

درود.به دلیل سکونت افراد غیر همکیش در همسایگی دربمهر اصفهان استفاده از چوب به دلیل دود کردن که شکایت آنها را در پی دارد خودداری میشود باتشکر

نام : ... زمان : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ _ ۱۸:۱۷:۳۸

فراخوانهایی که دادید برای تخصص های پوست روانشناسی شنواسنجی در درمانگاه یگانگی نتیجه را اعلام کنید

نام : ... زمان : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ _ ۱۸:۲۳:۰۸

مهر به پایان رسید قابل توجه هیات رییسه مجمع همگانی که انجام حسابرسی تا پایان مهر98 را تکلیف انجمن قرار داد

نام : ماندانا زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۸ _ ۰۹:۳۶:۴۷

جالب است برای روز پلیس 400 میلیون ریال و برای جشن مهرگا ن 72 میلیون ریال هزینه کرده ایم .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics