تاریخ پست:1398/8/8 14:10
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

مهزاد خاوریان بانوی کوهنورد زرتشتی بر فراز قله‌ی 6470 متری مِراپیک هیمالیامهزاد خاوریان بانوی کوهنورد زرتشتی قله‌ی 6470 متری مِراپیک رشته کوه هیمالیا در کشور نپال را با امید به صلح و دوستی برای همه‌ی مردم جهان، فتح کرد.

مهزاد خاوریان بانوی ورزشکار و کوهنورد زرتشتی در ادامه‌ی برنامه‌های صعود خود قله‌ی 6470 متریِ مراپیک در نپال را درنوردید و نام خود را درمیان ورزشکاران صعودکننده‌ی هیمالیا به ثبت رساند.

این بانوی ورزشکار، امسال27  مهرماه با گروه هیماچال به قصد فتح قله‌ی مِراپیک به نپال سفر کرد. وی نزدیک به 2 سال است که با باشگاه ورزش‌های کوهستانی هیماچال همکاری می‌کند. مهزاد تاکنون به بیشتر قله‌های ایران از جبهه‌های گوناگون صعود کرده و سال پیش نیز قله‌ی کازبَک در گرجستان را درنوردیده است.

مهزاد خاوریان دُخت مهرانگیز بهروزی و گشتاسب خاوریان، 25 امردادماه 1368 خورشیدی در یزد زاده شد. وی با پذیرفته شدن در رشته‌ی روانشناسی از یزد به تهران آمد و در تهران با گروه کوهنوردان زرتشتی ایران آشنا شد. نخستین گام‌های وی در رشته‌ی کوهنوردی در سال 1390 برداشته شد و از آن پس وی با پیوستن به این گروه و بهره بردن از تجربه‌های هموندان این گروه توانست رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را بهتر و بیشتر دنبال کند.

مهزاد خاوریان بانوی کوهنورد زرتشتی بر فراز قله‌ی 6470 متری مِراپیک هیمالیا


تاریخ پست:1398/8/8 14:10 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2056

دیدگاه هموندان

نام : همایون مهرزاد زمان : ۸ آبان ۱۳۹۸ _ ۱۵:۴۰:۳۴

شادباش و سرافرازی روزافزون

نام : همکیش زمان : ۱۱ آبان ۱۳۹۸ _ ۱۲:۱۴:۴۶

شادکام و تندرست باشید

نام : شهرام پوردهی زمان : ۲۰ آبان ۱۳۹۸ _ ۰۶:۳۵:۰۹

درود بر شما، هازمان زرتشتی به داشتن ورزشکاران افتخار آفرینی چون شما به خود می بالد. به امید فتح قله اورست و ...

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics