تاریخ پست:1398/8/23 19:19
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

گروه ورزش همگانی ورهرام، اشتاد ایزد و آبان‌ماه روز نیایش و ورزش، دیدار، دوستی و همدلی با سالمندان زرتشتی را گرامی داشت.

نیایش همگانی به سرپرستی مینا دهموبد، ورزش همگانی با انجام تمرینات کششی به سرپرستی بانو مهری منوچهری بخش نخست این برنامه بود. مهرانگیز ذهبی در بخش همپرسگی با خرد و خردمند پیرامون مناسبت‌ها و جشن‌های ماه آبان سخن گفت. همچنین درباره‌ی جشن آبانگان‌، روز کورش‌، کتابخانه و کتاب‌های ایرانی در زمان گذشته گفت‌وگو شد. مهرانگیز ذهبی در بخشی دیگر از برنامه در زمینه‌ی گهنبار لر قشقایی که در دیوان خاضع از آن یاد شده و هنوز در یزد برگزار می‌شود، اطلاعاتی را بیان کرد.

در بخش تغذیه‌ی سالم مهری منوچهری با تهیه‌ی ساندویچ جعفرآبادی شرکت‌کنندگان را میهمان کرد و روش آماده‌سازی آن را آموزش داد. آدخت بهمردی با تهیه‌ی کیک پای سیب، روش پخت آن بیان کرد. سپس هنرمندان شرکت‌کننده با دف‌نوازی و اجرای ترانه‌های محلی به شادی پرداختند و قدم  میهمان نورسیده، نوه‌ی یکی از شرکت‌کنندگان را شادباش گفتند. این برنامه با پذیرایی پایان یافت.

گرامی‌داشت اشتاد ایزد به همراه برنامه‌ی تغذیه‌ با خوراکی‌های سالم و برنامه‌ی همپرسگی با خرد و خردمند دوشنبه بیستم آبان‌ماه ۱۳۹۸ خورشیدی در آدریان بزرگ تهران با باشندگی گروهی از زرتشتیان برگزار شد.

 گزارش تصویری از این آیین را در پیوست می‌بینید:

فرتورها رسیده است.

1353


تاریخ پست:1398/8/23 19:19 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :700

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics