تاریخ پست:1398/9/15 23:23
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

آیین گهنبارخوانی با آرزوی تندرستی برای همه‌ی کودکان ایران‌زمین و جهان و یادواره زنده یاد استاد خداداد خنجری با برنامه‌ریزی  و هماهنگی بانوان زرتشتی خرمشاهی در "بر مهر تش"  برگزار شد.

گروهی از خانواده‌های زرتشتی به همراه کودکان با فراخوان بانوان خرمشاهی در میزد مینوی آیین گهنبارخوانی و جشن زادروز زنده‌یاد استاد خداداد خنجری گردهم آمدند. این برنامه از ساعت ۹ بامداد با برگزاری آیین گهنبارخوانی تندرستی برای همه‌ی کودکان جهان در «بر مهر تش، در مهر کهن» آغاز شد.

ساعت ۱۰  بامداد،، جشن زادروز بهشتی‌روان خداداد خنجری، استاد بزرگ هازمان زرتشتی برگزار شد. در ادامه گوهرناز پشوتنی، از فلسفه‌ی آیین گهنبار سخن گفت و زندگی استاد خنجری را داستان‌ گونه برای کودکان بازگو کرد. در این میزد مینوی، کودکان تجربه‌ی شادی‌بخشی را از فلسفه‌ی دین و زندگی انسان‌های نیک به یاد سپردند.

استاد خداداد هوشنگ خنجری از بنیان‌گذاران و کوشندگان «انجمن دینی زرتشتیان» بود که در سال‌های نخستین دهه‌ی شصت، در یزد پایه‌گذاری شد. زنده‌یاد خنجری سالیان دراز از سخنرانان ثابت‌قدم آیین‌ها و مراسم‌های گوناگون زرتشتیان بود. شور و شیفتگی آن بهشتی‌روان در گسترش راستی و فرهنگ زرتشتی و بالندگی ارزش‌های انسانی، او را به جایگاه مشاوری امین و یاوری فروتن و راهنمایی به‌اندیش برای همکیشان و دیگران رسانده بود.

گزارش تصویری از آیین گهنبارخوانی و جشن زادروز استاد خنجری، در روز ورهرام ایزد به سالمه‌ی 3757 زرتشتی برابر با پنج‌شنبه  14 آذرماه 1398 خورشیدی را در دنباله می‌بینید:

فرتورها رسیده است.
6744

 


تاریخ پست:1398/9/15 23:23 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1433

دیدگاه هموندان

نام : بهمن مرادیان زمان : ۱۶ آذر ۱۳۹۸ _ ۰۵:۴۸:۵۲

یاد خداداد خنجری گرامی باد.

نام : فرشید زمان : ۱۷ آذر ۱۳۹۸ _ ۰۳:۳۵:۴۸

با بهترین درودها ، یاد و خاطره اش همیشه به نیکی گرامی است .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics