تاریخ پست:1398/9/19 23:3
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

 انجمن زرتشتیان یزد به مناسبت نخستین جشنواره‌ی ملی گردشگری معلولین، آتشکده و دخمه زرتشتیان را جهت بازدید و دسترس‌پذیری همه گروه‌های توانخواه به ویژه معلولان جسمی حرکتی مناسب‌سازی کرد.
پیرو این جشنواره دو گروه از معلولان دعوت شده از سراسر کشور در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذ ماه و ۱۵ و ۱۷ آذرماه از مجموعه‌های آتشکده و دخمه‌ی زرتشتیان بازدید کردند که با استقبال و رضایت‌مندی کامل از بازدید توان‌خواهان همراه بود.
شایان یادآوری است تا پیش از این دسترسی به بخش‌های مختلف این دو مجموعه برای همه‌ی مردم امکان‌پذیر نبود و درخواست‌های زیادی از طرف جامعه‌ی راهنمایان و گردشگران درخصوص مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری وجود داشت که این امر با مناسب‌سازی مسیر بازدید در دخمه، ساخت رمپ چوبی با کمترین دخالت در بنای ارزشمند آتشکده و تامین دسترسی و تجهیزات سرویس‌های بهداشتی این دومجموعه امکان‌پذیر شد.
هدف اصلی برگزاری این جشنواره، معرفی شهر یزد به عنوان شهر دوستدار معلول و آغاز جریان مناسب‌سازی شهری به بهانه‌ی تامین دسترسی آثار تاریخی و جاذبه‌های دیدنی شهر یزد بوده است.

فرتورها رسیده است.

7777


تاریخ پست:1398/9/19 23:3 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1329

دیدگاه هموندان

نام : فرید زمان : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ _ ۰۰:۳۳:۱۷

برادران و خواهران زرتشتی همواره در بهترین کارهای نیک پیشگام بوده اند.

نام : نكته بين زمان : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ _ ۱۷:۱۲:۵۷

کاش زیر ساخت ها و مراکز واجب شهرهاى ایران مثل فرودگاه ها ، مترو، ایستگاه هاى اتوبوس مناسب سازى میشد و بعد مى رفتن سراغ مراکز گردشگرى.

نام : همکیش شریف ابادی زمان : ۲۲ آذر ۱۳۹۸ _ ۲۱:۴۶:۵۶

سطر پنجم ...... ممکن است یکی از این درخواستها را در معرض دید قرار دهید

نام : فرید زمان : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ _ ۱۸:۵۲:۱۸

با درود بر بزگواری که به نام نکته بین نوشته اند "کاش زیر ساخت ها و مراکز واجب شهرهاى ایران مثل فرودگاه ها ، مترو، ایستگاه هاى اتوبوس مناسب سازى میشد و بعد مى رفتن سراغ مراکز گردشگرى." باید گفته شود که هزینه بهبود اینگونه جاها که همگانی هستند با دولت است و حتی اماکن زرتشتی هم به عنوان میراثهای ملی باید با هزینه دولت بهبود می یافت ولی این کار را خود زرتشتیان با فداکاری و پول خودشان انجام داده اند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics