تاریخ پست:1398/9/26 20:20
گروه آموزش اوستا وگاتا‌خوانی اشتاد در مرکز زرتشتیان کالیفرنیای جنوبی

اشتاد ایزد و آذرماه  روز نیایش و ورزش و دهش و همبستگی و‌دوستی همکیشان زرتشتی به کوشش گروه آموزش اوستا وگاتا‌خوانی اشتاد در مرکز زرتشتیان کالیفرنیای جنوبی با اجرای برنامه‌ی تغذیه با خوراکی‌های سالم و برنامه‌های هنری شاد گرامی داشته شد.

نیایش همگانی با آوای نوشین جهانگیری  و ویدا جهانگیری، آموزش چگونگی آرام‌سازی درون با انجام تمرین، ورزش همگانی و آموزش  تمرین‌های یوگای نشسته به سرپرستی نوشین جهانگیری، همیاری شرکت‌کنندگان هنرمند در خواندن ترانه‌های ایرانی از برنامه‌های این دورهمی آیینی شاد بود.

در این برنامه به مناسبت نزدیک شدن به جشن شب چله، شرکت‌‌کنندگان مطالب و خاطراتی رادر‌باره‌ی  چگونگی برگزاری آن در محله‌های زرتشتی‌نشین بیان کرد. ‌سپس فال چک و‌ دوله (فال کوزه) با خواندن  دوبیتی‌های سنتی برگزار شد. نواختن موسیقی سنتور با هنرمندی کامران یسنافر از دیگر برنامه‌ها بود. در پایان از شرکت‌کنندگان با خوراکی‌های سالم و طبیعی پذیرایی شد.

گرامی‌داشت اشتاد ایزد در منطقه‌ی الی کالیفرنیای جنوبی با باشندگی شماری از زرتشتیان  روز یک‌شنبه 24 آذرماه 1398 خورشیدی برابر با 15 دسامبر ۲۰۱۹ میلادی برگزار شد. گزارش تصویری از این برنامه را در پیوست می‌بینید:

فرتورها رسیده است 

1842


تاریخ پست:1398/9/26 20:20 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1423

دیدگاه هموندان

نام : فرید زمان : ۲۷ آذر ۱۳۹۸ _ ۰۰:۱۲:۲۰

پروردگار نگهدار همه برادران و خواهران زرتشتی ما در همه جای جهان باشد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics