تاریخ پست:1398/10/25 18:0
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

تابنده آذرکیوان (گنجی)، مادر زنده‌‌یاد کامران گنجی، جانسپار سرافراز راه میهن، پس از گذران زندگانی سرشار از نیک‌اندیشی برای هازمان زرتشتی از جهان هستی درگذشت و به هماروانان پیوست.

روانشاد تابنده آذرکیوان، اورمزد روز از ماه بهمن به سال 3757 زرتشتی برابر با چهارشنبه 25 دی‌ماه 1398 خورشیدی در سن ۸۵ سالگی به شوند بیماری و سالخوردگی دیده از جهان فروبست.

آیین خاکسپاری، اردیبهشت امشاسپند به گاهشمار زرتشتی برابر با آدینه 27 دی‌ماه ساعت 15 در آرامگاه قصر فیروزه برگزار می‌شود. در این راستا اتوبوس در سه مسیر برای آمدوشد فراهم شده است.

- اتوبوس از مقابل خانه دولت کرج، ساعت 13 به سمت آرامگاه حرکت می‌کند.

- اتوبوس از برابر آتشکده‌ی تهران و دیگری از میدان سلماس، ساعت 14 به سمت آرامگاه زرتشتیان می‌رود.

آیین سوم آن درگذشته آدینه 27 دی‌ماه از ساعت 18 در خانه نرگس برگزار می‌شود.

آیین چهارم بامداد روز شهریور امشاسپند برابر با 28 دی‌ماه از ساعت 5 در خانه دولت کرج برگزار خواهد شد.

تابنده آذرکیوان از بنیانگذاران باشگاه جان باخته کامران گنجی همچنین انجمن زرتشتیان و کلاس‌های دینی در کرج بود. آن بهشتی‌روان و خانواده‌ی ایشان هماره یاری‌رسان هازمان زرتشتی به‌ویژه زرتشتیان کرج بود.

تابنده آذرکیوان در سال ۱۳۳۴ خورشیدی با کیخسرو گنجی ازدواج کرد. روانشاد کیخسرو گنجی 24 بهمن‌ماه 1357 در پی سکته قلبی درگذشت. کامران، سیما و رویا فرزندان این زنده‌یادان هستند. کامران در روزهای آغاز دفاع مقدس جانسپار راه میهن شد.

کامران گنجی، زاده‌ی سال ۱۳۳۹ خورشیدی است. وی بیستم مهرماه ۱۳۵۹ خورشیدی در روز‌های آغاز دفاع مقدس همزمان با زادروزش جانسپار راه میهن شد. وی نخستین جان‌‌سپار زرتشتی هشت سال دفاع مقدس است که در سر پل ذهاب و در هفته سوم جنگ جان به جان آفرین سپرد.

 به فروهر پاک همه درگذشتگان پارسا درود باد. هفته‌نامه‌ی خبری-فرهنگی امرداد درگذشت روانشاد تابنده آذرکیوان (گنجی) را آرامش باد می‌گوید و برای آن انوشه‌روان، شادی روان و گروسمان‌نشینی و برای بازماندگان شکیبایی و دیرزیوی را آرزومند است.


تاریخ پست:1398/10/25 18:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :931

دیدگاه هموندان

نام : همایون مهرزاد زمان : ۲۶ دی ۱۳۹۸ _ ۱۰:۰۰:۲۳

آمرزیده باشند. بسیار زنی با اراده همراه با مهربانی واقعی بودند در این روزگار سخت

نام : یک ايرانی زمان : ۲۶ دی ۱۳۹۸ _ ۱۷:۵۴:۱۹

به فروهر پاک همه درگذشتگان پارسا درود باد. درود بر کامران عزیز و مادر و پدر بزرگوارش . یادشان گرامی باد .

نام : بابک سلامتی زمان : ۲۶ دی ۱۳۹۸ _ ۱۸:۵۷:۰۵

روانش شاد و گروسمان نشین باد. به خانواده گرامی آرامش باد گفته و تندرستی و دیرزیوی شان را از اهورامزدای هروسپ توان خواستارم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics